Anasayfa »Eğitim »Staj İmkanı


Staj İmkanı

      Üniversitelerin Geomatik Mühendisliği, Harita Mühendisliği, Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği lisans programları ile Harita ve Kadastro önlisans programında öğrenim gören öğrenciler, belirlenen kontenjanlar dâhilinde, MSB Harita Genel Komutanlığında büro çalışmaları stajı yapabilecektirler.
 

          

 

 

       Bu kapsamda; staja başvuru, stajyer seçimi ve staj çalışmalarına iştirak edilmesi ile stajın icrasına ilişkin esaslara Harita Genel Komutanlığı Staj Kılavuzundan ulaşabilirsiniz.

 

      Bakanlar Kurulunun 16 Kasım 1983 tarihli ve 83/7401 sayılı “Yüksek Öğretim Kurumlarının Bakanlıklar ile Onlara Bağlı Kurum ve Kuruluşlardan Yararlanma Yönetmeliği” nin kaldırılması nedeniyle kamu kurumlarında staj gören öğrencilere staj ücreti ödenmesi ile ilgili husus Maliye Bakanlığınca yapılacak değerlendirmenin sonucuna göre netlik kazanacaktır.  

 

      Staj Kılavuzunda belirtilen niteliklere haiz öğrencilerin; başvuru formu ile birlikte kılavuzda belirtilen belgeleri tamamlayarak bağlı bulundukları öğretim kurumu aracılığı ile YÖK’e müracaat etmeleri gerekmektedir.

 

      Yapılan başvurulara ilişkin YÖK tarafından gönderilen başvuru sonuçları;  ilgililere duyurulmak üzere HGK’nın www.hgk.msb.gov.tr internet sitesinde ve HGK Cebeci Kışlası (Cebeci/ANKARA) girişinde      yayımlanacaktır.

 

      Konu ile ilgili olarak 0 312 595 2039 numaralı telefondan ayrıntılı bilgi alınabilecektir.

 

Harita Genel Komutanlığı Staj Kılavuzuna ulaşabilmek için tıklayınız.

 

Staj Başvuru Formuna ulaşabilmek için tıklayınız.

 

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırma Formuna ulaşabilmek için tıklayınız.

 

(Staj Başvuru Formu ve Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırma Formu bilgisayar ortamında doldurulacaktır.)